Jak jsem předpokládala, kolem dvoudenního výletu bylo pramálo času na psaní zpráv na web. Nyní se pokusím to napravit.
Po návratu z Humpolce jsme dobyli Tróju pomocí lsti v podobě trojských koňů, v nichž jsme propašovali bojovníky. Po boku Odyssea se bojovalo jedna báseň. S úspěchem jsme opět opravili chyby v historii a pokračovali jsme dále.
Čekal nás výlet do starověkého Egypta, kam jsme dorazili zrovna ve chvíli, kdy byla svržena Kleopatra. Zoufale hleděla na prázdné bývalé ubikace svých vojáků a my jí nabídli svou pomoc. Vyšlo najevo, že její vládu svrhli čtyři muži, kteří chtěli jen získat bohatství bez práce, tudíž nebylo tak moc těžké navrátit moc do rukou uvědomělé panovnice Kleopatry, která navíc věřila pevně tomu, že její moc byla dána od bohů.
Po navrácení vlády nad Egyptem do rukou rodu Ptolemaiovců jsme putovali rovnou do středověké Anglie, kde zrovna vládl Richard Lví srdce, který byl těsně před odchodem na křížovou výpravu. Problém ale nastal ve chvíli, když mladý šlechtic Robin Hood začal pomáhat loupežnickým tlupám v okolí města a zdejší obyvatelé se bouřili proti tomu, aby král odcestoval ve chvíli, kdy je okrádají denně tlupy lupičů. A proto děti musely mladého Robina najít a přivést ho ke králi. Ten mu důrazně promluvil do duše a mladý šlechtic pochopil, že tudy cesta nevede. O pár let později se z něj má stát legendární bojovník proti útisku. Ale to my už budeme dávno zpět v přítomnosti… Zatím jsme se rozhodli podpořit Richardovu velkou výpravu do svaté země – doneseme kus půdy a trochu vody z tohoto území.
Šli jsme tři dny, překonali únavu, hlad i vedro a déšť a svůj úkol jsme splnili. Donesli jsme zpět ke králi vše, oč nás požádal. Richard nám poděkoval a my jsme se vydali dál.
Včera večer jsme přicestovali do renesanční Florencie a setkali se tam tváří v tvář s mladým Leonardem DaVincim, jemuž kdosi předchozího večera ukradl jeho plány válečných strojů. Leonardo se po právu bojí, že budou jeho návrhy zneužity na válčení a zničení světa. Proto nás požádal, abychom mu je pomohli najít. V nedaleké budově jsme zjistili, že jeden ze zhrzených žáků mistra Leonarda ty plány uloupil a teď před ním prchá. Asi před hodinou jsme nalezli tyto plány a tak je snad budoucnost zachráněna.
Protože je velké horko, hrajeme nyní, v renesanční Itálii různé hry, abychom se pobavili a zapomněli na to, jak moc pálí slunce.
Třídenní výlet byl pro většinu z nás velkou výzvou, nakonec jej však všichni zvládli. Skupina nejstarších ušla úctyhodných šedesát kilometrů, i když některé dámy to před finálovou desítkou vzdaly. Nicméně to není žádná ostuda, i tak měly v nohách obrovské množství kilometrů. Střední poutníci si udělali výlet do nádherné Lipnice nad Sázavou. Hned po příchodu dostala odměnu Kari, která jako první přišla na odpověď na moji otázku, která významná osobnost žila a zemřela právě v Lipnici. Byl to spisovatel Jaroslav Hašek a Kari získala Snickers. Nejmenší děti si udělaly výlet na Valchu a později na hrad Orlík, v němž jsou v nejvyšší věži nově dostavěné schody, tudíž je z ní velmi pěkná rozhledna po širokém dalekém okolí. Co do zajímavých míst starší a nejstarší děti navštívily nádherný skanzen Michalův statek ve vesničce Pohleď, kde nám milý pan majitel udělal opravdu velmi zajímavý výklad, i když některé členy výpravy více zajímal kůň, který tam nakukoval z venkovního výběhu. 🙂
Musím říct, že na dvoudenním výletě se s definitivní platností ukazalo, že letošní táborníci jsou opravdu výborní. Holky s neuvěřitelnou vydrží většinu cesty zpívaly a zkrášlovaly nám už tak hodně krásný výhled na okolní krajinu. A například Drako se vyznamenal, když vyrobil ze svého trička a klacku s rozdvojeným koncem rozdmýchávadlo na oheň, které nám svým mocným fukem umožnilo mít k snídani čaj, i když poprchávalo. Takových malých vítězství bylo za dobu puťáku velká spousta – v první řadě především to, že nejstarší děti ušly mnohem víc kilometrů, než kdykoli za posledních pár let.
Počasí nám přikazuje zařazovat do programu vodní hry, takže zřejmě v následujících dnech vznikne spousta fotek mokrých dětí. 🙂 Mají se jistě na co těšit…
*M*